Parafia Stany

Aktualności i wydarzenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 26.05.2024 r. – ogłoszenia

  1. Przeżywamy dziś tajemniczą prawdę o Bogu Jedynym, będącym zarazem jednością Trzech Osób, który włącza człowieka w nurt swojego życia. Niech nasz codzienny znak krzyża będzie czyniony w tym duchu z uwagą, skupieniem i szacunkiem.

  2. W tym roku w dzisiejsze święto wpisany jest także Dzień Matki. Dziękujemy dobremu Bogu za nasze mamy, składamy im serdeczne życzenia i polecamy je opiece najlepszej i najtroskliwszej z Matek, Maryi.

  3. W poniedziałek 27. dzień miesiąca, Apostolat Cudownego Medalika zapraszamy na spotkanie o g. 16.30, o 17.00 wspólny różaniec, a po nim Msza św.

  4. Zbiórka ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem we wtorek po Mszy wieczornej.

  5. W środę – Apel Jasnogórski o g. 21.00 przygotuje nas do czwartkowego święta.

  6. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze tylko w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00 i Suma o g. 10.30. Po Mszy zaplanowana jest procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Pójdziemy ulicami: Zamkniętą, Kopanina i Grębowską. Zachęcamy do udekorowania okien na trasie procesji. Do udziału we Mszy i procesji zapraszamy wszystkich Parafian. Szczególnie dziewczynki w białych strojach do sypania kwiatków z klasy III, IV i młodsze oraz chłopców do dzwonienia. Delegacje Kół Różańcowych, Apostolat Maryi, młodzież żeńską i wspólnoty parafialne zapraszamy do figur i feretronów. Prosimy, aby odnowionych zabytkowych feretronów nie przyozdabiać. Strażaków zapraszamy, aby ponieśli baldachim i chorągwie. Scholę, ministrantów i Rycerzy o zaangażowanie w liturgię. Dzieci z kl. IV wyrażają w tym dniu na Sumie wdzięczność Bogu w I Rocznicę Komunii św.

  7. Najowocniej uczcimy Boże Ciało przyjmując Jezusa godnie w Komunii św. Od jutra pół godz. przed Mszą, można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Niech liczny i pobożny udział w uroczystości będzie świadectwem naszej wiary i miłości wobec Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

  8. Po Bożym Ciele przez cały tydzień będziemy obchodzić oktawę z procesją eucharystyczną wokół kościoła, na którą zapraszamy liczne grono wiernych, ministrantów i dziewczynki w białych strojach do sypania kwiatków.

  9. W sobotę o g. 17.00 wspólny różaniec z racji I soboty miesiąca już w nowym kościele.

  10. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna a po Sumie i w kaplicach zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

  11. W trwającym Roku Rodziny, zapraszamy na II Kongres Rodzin, 15 czerwca w Sandomierzu organizowany w 25. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II. Małżonkom przeżywającym 25. lub 50. rocznicę małżeństwa w trakcie uroczystości będą wręczane dyplomy. Zgłoszenia jubileuszowych par przyjmowane są do końca maja na adres: duszpasterstworodzina@wp.pl lub tel. 508 225 927.

  12. XV Rowerowy Rajd Papieski wyruszy 8 czerwca z Bulwaru Piłsudskiego w Sandomierzu o g. 9.00. Meta w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie, ok g. 13.30.

  13. Dziękujemy mieszkańcom ul. Parkowej i Szkolnej za sprzątanie kościoła, kościoła drewnianego, złożoną ofiarę i dekoracje ołtarzy. Za tydzień prosimy do sprzątania mieszkańców z kolejnym domów.

  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in: Cuda i objawienia – ocena zjawisk nadprzyrodzonych w nowej deklaracji Watykanu. W „Małym Gościu”: Ja tu naprawdę jestem – o cudach eucharystycznych. A w „Niedzieli”: Bóg wybrał chleb, by pozostać z człowiekiem.

  15. N A    S U M I E  –  Z A P O W I E D Z I

  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Władysława Puzio, 55 l. i Zofię Bednarz, której pogrzeb będzie w poniedziałek o g.14.00. Wieczny odpoczynek….

Intencje mszalne – maj 2024 r.

Środa, 29 V
700       † Ryszard Kruk – od brata Krzysztofa z rodziną
700       † Maria Kozieja – od kolegów z pracy męża Michała
1730     † Julia Świątek – greg. 29
1730     † Julian Wdowiak – greg. 29
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 30 V
730       † Jan Janiec – 14. r. śm.
730       † Jan Kozioł – greg. 1
900       † Julian Wolak – greg. 1
900       † Julia Świątek – greg. 30
1030     † Antoni Żak – 1. r. śm.
1030     † Julian Wdowiak – greg. 30
Piątek, 31 V – Święto Nawiedzenia NMP
700       † Aniela, Karol Błądek
700       † Ryszard Kruk – od siostry Zdzisławy, brata Leszka i brata Aleksandra
1730     † Julian Wolak – greg. 2
1730     † Jan Kozioł – greg. 2

Intencje mszalne – czerwiec 2024 r.

Sobota, 1 VI – I sobota
700       † Ryszard Kruk – od brata Janusza z rodziną
700       † Maria Kozieja – od szefów Cukierni Olczyk
1730     † Julian Wolak – greg. 3
1730     † Jan Kozioł – greg. 3
IX Niedziela zw., 2 VI
Przyszów   730   † Genowefa Pistor – od syna Edmunda z rodziną
900       † Julian Wolak – greg. 4
900       † Jan Kozioł – greg. 4
Bojanów   1015    o zdrowie dla Wojciecha i jego rodziny
1130        za Parafian
1130        o Boże błog. dla KŻR Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
1700     † Ryszard Kruk – od wnuczki Kai
Poniedziałek, 3 VI
700       † Edward Kata – od Zygmunta Szczepańskiego
700       † Józef Bednarz – od Bogusławy i Tadeusza Chudzik
1730     † Julian Wolak – greg. 5
1730     † Jan Kozioł – greg. 5
Wtorek, 4 VI
700       † Edward Kata – od Zbigniewa i Elżbiety Kata z rodziną
700       † Józef Bednarz – od Sylwii i Arkadiusza Chudzik
1730     † Julian Wolak – greg. 6
1730     † Jan Kozioł – greg. 6
Środa, 5 VI
700       † Edward Kata – od rodziny Małkowicz
700       † Józef Bednarz – od sąsiadów Sałęgów 
1730     † Julian Wolak – greg. 7
1730     † Jan Kozioł – greg. 7
Czwartek, 6 VI
700       † Andrzej, Tekla Majdańscy
700       † Edward Kata – od Aleksandra z rodziną
1730     † Julian Wolak – greg. 8
1730     † Jan Kozioł – greg. 8
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 7 VI
700       † Julian Wolak – greg. 9
Przyszów   † Genowefa Pistor – od wnuka Marcina z rodziną
Bojanów     o łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Anny
1730        o Boże błog., potrzebne łaski, dary DŚw. dla kapłanów z naszej Parafii
1730     † Jan Kozioł – greg. 9
Sobota, 8 VI – Niepokalanego Serca NMP
700       † Julian Wolak – greg. 10
700       † Jan Kozioł – greg. 10
1730     † Jan Gałka – 15. r. śm.
1730     † Genowefa Pistor – od swatowej Stanisławy Burdzy
X Niedziela zw., 9 VI
Przyszów   730   † Genowefa Pistor – od wnuków Agnieszki i Rafała
900          o Boże błog., potrzebne łaski dla Dominika w 18. urodziny
900       † Stanisław Tłusty – w r. śm. – od córki
Bojanów   1015  † Zofia Bednarz – od syna Wiesława z rodziną
1130        za Parafian
1130     † Jan Kozioł – greg. 11
1700     † Julian Wolak – greg. 11
Poniedziałek, 10 VI
700       † Julian Wolak – greg. 12
700       † Jan Kozioł – greg. 12
1730     † Tomasz Janiec – greg. 1 – od żony z dziećmi
1730     † Ryszard Kruk – od szwagra Adama
Wtorek, 11 VI
700       † Julian Wolak – greg. 13
700       † Jan Kozioł – greg. 13
1730     † Tomasz Janiec – greg. 2 – od rodziców
1730     † Ryszard Kruk – od szwagra Arka z żoną
Środa, 12 VI
700       † Julian Wolak – greg. 14
700       † Jan Kozioł – greg. 14
1730     † Msza św. zbiorowa do św. Jana Gwalberta  
1730     † Tomasz Janiec – greg. 3 – od brata Józefa z rodziną
1730     † Tekla Janiec – 5. r. śm.
Czwartek, 13 VI
700       † Julian Wolak – greg. 15
700       † Jan Kozioł – greg. 15
1730     † Tomasz Janiec – greg. 4 – od rodziny Pikuła
1730     † Edward Kata – od chrześniaka Mirosława
Piątek, 14 VI
700       † Kazimiera Stolarz
700       † Jan Kozioł – greg. 16
1730     † Julian Wolak – greg. 16
1730     † Tomasz Janiec – greg. 5 – od teściowej Janiny 
Sobota, 15 VI
700       † Jan Kozioł – greg. 17
700       † Tomasz Janiec – greg. 6 – od szwagra Wieśka
1730     † Julian Wolak – greg. 17
1730     † Edward Kata – od stryjecznego brata Mieczysława z żoną
XI Niedziela zw., 16 VI
Przyszów   730   † Eugeniusz Janiec
900       † Julian Wolak – greg. 18
900       † Jan Kozioł – greg. 18
Bojanów   1015  † Zofia Bednarz – od wnuczki Ilony z rodziną 
1130        za Parafian
1130     † Stanisław Lidwin – 17. r. śm.
1700     † Tomasz Janiec – greg. 7 – od chrześniaka Wojtka
Poniedziałek, 17 VI
700       † Jan Kozioł – greg. 19
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Julian Wolak – greg. 19
1730     † Tomasz Janiec – greg. 8 – od siostry Eweliny 
Wtorek, 18 VI
700       † Tomasz Janiec – greg. 9 – od chrześniaka Pawła
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Julian Wolak – greg. 20
1730     † Jan Kozioł – greg. 20
Środa, 19 VI
700       † Tomasz Janiec – greg. 10 – od brata ciotecznego Adama
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Julian Wolak – greg. 21
1730     † Jan Kozioł – greg. 21
Czwartek, 20 VI
700       † Julian Wolak – greg. 22
700       † Tomasz Janiec – greg. 11 – od wujka Edwarda z rodziną
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Jan Kozioł – greg. 22
Piątek, 21 VI
700       † Julian Wolak – greg. 23
700       † Jan Kozioł – greg. 23
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Tomasz Janiec – greg. 12 – od siostry Anny z rodziną
Sobota, 22 VI
700       † Julian Wolak – greg. 24
700       † Jan Kozioł – greg. 24
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Tomasz Janiec – greg. 13 – od siostry Moniki
XII Niedziela zw., 23 VI
Przyszów   730   † Michał, Weronika Kata i zm. z rodziny
900       † Julian Wolak – greg. 25
900       † Jan Kozioł – greg. 25
Bojanów   1015  † Zofia Bednarz – od Krystyny Figura z rodziną
1130        za Parafian
1130     † Tomasz Janiec – greg. 14 – od sąsiadów Serafinów
1700     † Edward Kata – od brata Mariana z żoną i dziećmi
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24 VI
700       † Jan Kozioł – greg. 26
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Julian Wolak – greg. 26
1730     † Tomasz Janiec – greg. 15 – od wujka Wiktora 
Wtorek, 25 VI
700       † Julian Wolak – greg. 27
700       † Tomasz Janiec – greg. 16 – od kolegów z Leśnictwa Maziarnia
1730     † Artur Bednarz – w r. śm.
1730     † Jan Kozioł – greg. 27
Środa, 26 VI
700       † Julian Wolak – greg. 28
700       † Tomasz Janiec – greg. 17 – od Nadleśniczego i Pracowników Nadleśnictwa Rudnik n. Sanem
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Jan Kozioł – greg. 28
Czwartek, 27 VI
700       † Julian Wolak – greg. 29
700       † Tomasz Janiec – greg. 18 – od Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów SP w Stanach
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Jan Kozioł – greg. 29
Piątek, 28 VI
700       † Jan Kozioł – greg. 30
700       † Tomasz Janiec – greg. 19 – od Wychowawczyni, koleżanek i kolegów Wiktorii
*             Maria Kozieja* /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Julian Wolak – greg. 30
Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, 29 VI
700       † Maria, Mateusz Maciąg
700       † Edward Kata – od Jana Katy z Danusią
1730     † Maria Kozieja – greg. 1 – od brata Władka z żoną
1730     † Tomasz Janiec – greg. 20 – od koleżanek z klasy Wiktorii
XIII Niedziela zw., 30 VI
Przyszów   730   † Maria Kozieja – greg. 2 – od brata Józefa z żoną
900       † Tomasz Janiec – greg. 21 – od ciotki Małgorzaty
Bojanów   1015  † Mariusz Borawa – 1. r. śm.
1130        za Parafian
1700     † Edward Kata – od brata Józefa

Intencje mszalne – lipiec 2024 r.

Poniedziałek, 1 VII
700          o Boże błog., potrzebne łaski dla Jana – w dniu urodzin
700       † Maria Kozieja – greg. 3 – od chrzestnego z żoną  
*             † Ryszard Kruk /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Tomasz Janiec – greg. 22 – od Wychowawcy i kolegów Błażeja
Wtorek, 2 VII
700       † Maria Kozieja – greg. 4– od chrześniaka Wojciecha Rębisz z Karoliną
*             † Ryszard Kruk /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Tomasz Janiec – greg. 23 – od siostry ciotecznej Elżbiety z rodziną
Środa, 3 VII
700       † Tomasz Janiec – greg. 24 – od Patryka i Mirosława Bednarz z kolegami z ZULu
700       † Edward Kata – od rodziny Bieńko
*             † Ryszard Kruk /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 5 – od teściowej Janiny Kozieja
Czwartek, 4 VII – I czwartek
700       † Tomasz Janiec – greg. 25 – od kuzynki Karoliny Serafin z rodziną
700       † Edward Kata – od Juliana Cuber z rodziną
*             † Ryszard Kruk /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 6 – od Wioli z rodziną
Piątek, 5 VII – I piątek
700       † Tomasz Janiec – greg. 26 – od kuzyna Waldemara z rodziną
Przyszów   † Maria Kozieja – greg. 7 – od Wioletty i Dariusza Sikorski z rodziną
Bojanów    † Marcin, Weronika Chudzik
1730     † Edward Kata – od Marty i Piotra Borowy
Sobota, 6 VII – I sobota
700       † Edward Kata – od Marii Żak
700       † Józef Bednarz – od grupy Seniorek ze Stanów
1730     † Maria Kozieja – greg. 8 – od Małgorzaty i Andrzeja Szot z rodziną
1730     † Tomasz Janiec – greg. 27 – od cioci Genowefy z rodziną
XIV Niedziela zw., 7 VII
Przyszów   730   † Maria Kozieja – greg. 9 – od Koła Żywego Różańca św. Dzieci z Fatimy
900       † Janina Błądek – w r. śm. – od syna Czesława
Bojanów   1015  † Maria Barnaś – 6. r. śm.
1130        za Parafian
1130     † Tomasz Janiec – greg. 28 – od chrześniaka Leona
1700     † Eugeniusz Surowiec – 4. r. śm.
Poniedziałek, 8 VII
700       † Józef Bednarz – 2. r. śm.
700       † Tomasz Janiec – greg. 29 – od Angeliny i Zbigniewa Serafin
1730     † Marcin Grębowiec – 6. r. śm.
1730     † Maria Kozieja – greg. 10 – od Izy z rodziną
Wtorek, 9 VII
700       † Maria Kozieja – greg. 11 – od Wiesława i Teresy Kozieja z rodziną
*             † Edward Kata /poza Parafią/ – od KGW „Przyszowianki”
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Tomasz Janiec – greg. 30 – od kuzynki Justyny Chmura z rodziną
Środa, 10 VII
700       † Maria Kozieja – greg. 12 – od rodziny Żaków z Dębicy
*             † Edward Kata /poza Parafią/ – od firmy pogrzebowej „Dąbek”
*             † Genowefa Pistor /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Władysława Zimny – w r. śm.
Czwartek, 11 VII – Święto św. Benedykta, Patrona Europy
700       † Aniela Moskal – od chrześniaka Edwarda Kozioł
*             † Edward Kata /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Genowefa Pistor /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 13 – od Renaty i Małgosi
Piątek, 12 VII
700       † Józef Bednarz – od sąsiadów Janiny i Władysława Chudzik
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Edward Kata /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 14 – od Ewy, Zofii i Kazimierza – przyjaciół z Mokrzyszowa
Sobota, 13 VII
700       † Józef Bednarz – od Danuty Dąbal z rodziną
700       † Aniela Moskal – od chrześnicy Katarzyny z rodziną
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 15 – od Katarzyny i Grzegorza Olejarz
ODPUST ŚW. JANA GWALBERTA, 14 VII
730       † Józef Bednarz – od żony
730       † Aniela Moskal – od syna Wiesława
900       † Wiktor, Marcin, Zofia Reguła,  Karol, Antonina Wilk
900       † Maria Kozieja – greg. 16 – od Grażyny i Mirosława oraz Piotra i Izabeli Rębisz
1100        za Parafian
1100     † Edward Ciapiński
1100     † Zofia Pikuła, Maria Baran, Ryszard Kowal
1500     † za dusze w czyśćcu cierpiące
Poniedziałek, 15 VII
700       † Stefania, Bernard Kowal
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Aniela Moskal /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 17 – od Ewy i Dariusza Dutka
Wtorek, 16 VII
700       † Józef Bednarz – od rodziny Młynarskich
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Aniela Moskal /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 18 – od Anieli i Mariusza Myszka
Środa, 17 VII
700       † Józef Bednarz – od rodzin Szukalskich i Rutynów
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Aniela Moskal /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 19 – od Grzegorza i Anny Dutka
Czwartek, 18 VII
700       † Maria Kozieja – greg. 20 – od Anety i Jacka Kotwica z rodziną
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † za dusze w czyśćcu cierpiące
Piątek, 19 VII
700       † Maria Kozieja – greg. 21 – od Łukasza i Karoliny Cuber z rodziną
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Marian, Julia Świątek
Sobota, 20 VII
700       † Maria Kozieja – greg. 22 – od Sebastiana i Marii Cuber z rodziną
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Aniela Moskal /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Józef Bednarz – od syna Dariusza
XVI Niedziela zw., 21 VII
Przyszów   730   † Maria Kozieja – greg. 23 – od przyjaciółek Alicji
900       † Tadeusz Małysa – 1. r. śm.
Bojanów   1015  †
1130        za Parafian
1130     † Natalia, Maja, Mariusz Węglarz – 10. r. śm.
1700     † Władysław Moskal – 1. r. śm.
Poniedziałek, 22 VII – Święto św. Marii Magdaleny
700       † Jan Janiec – 19. r. śm.
*             † Stanisław Rędzio /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 24 – od rodziny Złotucha
Wtorek, 23 VII – Święto św. Brygidy, Patronki Europy
700       † Aniela Moskal – od Krystyny i Tadeusza Cichoń
*             † Julian Małysa /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 25 – od Iwony i Wiesława Wójtowicz
Środa, 24 VII
700       † Maria Kozieja – greg. 26 – od Agnieszki i Andrzeja Cuber z rodziną
*             † Józef Delekta /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Józef Bednarz – od siostrzenic i siostrzeńca: Moniki, Bogumiły, Joanny i Mirosława Stec
Czwartek, 25 VII – Święto św. Jakuba, Apostoła
700       † Anna, Stanisław Dąbal
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Józef Delekta /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 27 – od Sylwii i Ani z rodziną
Piątek, 26 VII – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP
700       † Maria Kozieja – greg. 28 – od Tomasza i Teresy Kozieja z rodziną
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Adama Koc z rodziną
*             † Józef Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730        o Boże błog., potrzebne łaski dla Elżbiety i Bogdana Popek – w 35. r. ślubu
Sobota, 27 VII
700       † Aniela Moskal – od Marii i Jana Bednarz z rodziną
*            Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Doroty i Jana Bednarczyk
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Kozieja – greg. 29 – od rodziny Plewa
XVII Niedziela zw., 28 VII
Przyszów   730   † Maria Kozieja – greg. 30 – od Pauliny i Mateusza Wójtowicz
900       † Natalia, Maja, Mariusz Węglarz
Bojanów   1015  †
1130        za Parafian
1130     † Aniela Moskal – od córki Marysi z rodziną
1700     † Józef Surowiec
Poniedziałek, 29 VII
700       † Aniela Moskal – od Kazimierza i Janiny Jaskot z rodziną
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Doroty i Mateusza Gwóźdź
*             † Maria Kozieja /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Józef Bednarz – od córki Iwony
Wtorek, 30 VII
700       † Aniela Moskal – od Franciszka i Bogusławy Surowiec z rodziną
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od kolegi Dariusza Żak z rodziną
*             † Maria Kozieja /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Józef Bednarz – od syna Janusza z rodziną
Środa, 31 VII
700       † Aniela Moskal – od Andrzeja Moskala z rodziną
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od kolegów z klasy z Technikum Mechanicznego
*             † Maria Kozieja /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Józef Bednarz – od Stanisławy Stec z mężem

Intencje mszalne – sierpień 2024 r.

Czwartek, 1 VIII – I czwartek
700       † Aniela Moskal – od Marii Tłusty
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od koleżanki Angeliki Małysa z mężem
*             † Maria Kozieja /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Józef Bednarz – od Danuty Wdowiak z rodziną
Piątek, 2 VIII – I piątek
700       † Józef Bednarz – od Nieradków z Borka
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od koleżanki Kasi Smolarek i Marii Małysa
Przyszów   † Edward Kata – od siostrzenicy Karoliny z Marcinem
Bojanów    † Władysław Puzio – od pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie
1730     † Maria Rodzeń – greg. 1
Sobota, 3 VIII – I sobota
700       † Józef Bednarz – od Jana i Marii Bednarz z rodziną
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Krystyny i Stanisława Kopeć z rodziną
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Rodzeń – greg. 2
XVIII Niedziela zw., 4 VIII
Przyszów   730   † Edward Kata – od siostrzeńca Huberta
900       † Stanisław, Franciszka Bednarz – w r. śm.
Bojanów   1015  †
1130        za Parafian
1130     † Maria Rodzeń – greg. 3
1700     † za dusze w czyśćcu cierpiące
Poniedziałek, 5 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 4
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Marii i Jana Surowiec
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od Zofii i Szczepana Bednarz z rodziną
1730     † Józef Bednarz – od Krystyny i Józefa Grabiec
Wtorek, 6 VIII – Święto Przemienienia Pańskiego
700       † Maria Rodzeń – greg. 5
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Mieczysława Rutyna z rodziną
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od Haliny i Jana Piędel
1730     † Agnieszka Podstawek – 2. r. śm.
Środa, 7 VIII
700       † Marian Drabicki – od chrześniaka Mariusza
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Piotra Kozioł
*             † Maria Stolarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Rodzeń – greg. 6
Czwartek, 8 VIII
700       † Marian Drabicki – od chrześnicy Ewy z rodziną
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od pracowników Dziennego Domu Senior+ w Maziarni
*             † Maria Stolarz /poza Parafią/ – od firmy pogrzebowej „Dąbek”
1730     † Maria Rodzeń – greg. 7
Piątek, 9 VIII – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy
700       † Maria Gwóźdź – 27. r. śm.  
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Rafała Małysa z rodziną
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od Elżbiety i Janusza Strzelec
1730     † Maria Rodzeń – greg. 8
Sobota, 10 VIII – Święto św. Wawrzyńca
700       † Maria Rodzeń – greg. 9
*             Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od rodzin Iskrów i Jańców
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od rodziny Czajka
1730     † Aniela Moskal – od wnuczki Natalii z mężem
XIX Niedziela zw., 11 VIII
Przyszów   730   † Stanisław Wdowiak – 2. r. śm.
900       † Franciszek Dąbal – w r. śm.
Bojanów   1015  †
1130        za Parafian
1130     † Maria Rodzeń – greg. 10
1700     † Elżbieta Sudoł – 7. r. śm. – od męża i synów Kamila i Rafała z rodzinami
Poniedziałek, 12 VIII
700       † Aniela Moskal – od Stanisławy i Stanisława Serafin
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od rodzin Żak i Augustyn
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od Leona Bednarza z rodziną
1730     † Maria Rodzeń – greg. 11
Wtorek, 13 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 12
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od rodziny Cichoniów
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od rodziny Błądek
1730     † Aniela Moskal – od córki Bożeny z mężem i dziećmi
Środa, 14 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 13
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od rodziny Inglot
*             † Marian Drabicki /poza Parafią/ – od firmy pogrzebowej „Dąbek”
1730     † Aniela Moskal – od wnuków Mariusza i Krystiana
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, 15 VIII
Przyszów   730   o Boże błog., potrzebne łaski dla KŻR św. Antoniego
900       † Maria Rodzeń – greg. 14
Bojanów   1015  † Stanisław Rędzio – od rodziny Sobolewskich
1130     † Stanisław, Franciszka Bednarz – w r. śm.
1700     † Aniela Moskal – od córki Janiny z mężem i wnuczką Angeliką
Piątek, 16 VIII
700       † Aniela Moskal – od Małgorzaty i Jerzego Magdziak z rodziną
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od rodziny Iwaszczuk
*             † Adam Klich /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Rodzeń – greg. 15
Sobota, 17 VIII
700       † Aniela Moskal – od sąsiadów Surowców
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od rodziny Marut z Sójkowej
*             †
1730     † Maria Rodzeń – greg. 16
XX Niedziela zw., 18 VIII
Przyszów   730   † Edward Kata – od siostry z mężem
900       † Maria Rodzeń – greg. 17
Bojanów   1015  †
1130        za Parafian
1130     † Aniela Moskal – od córki Ireny
1700     † Jerzy Serafin
Poniedziałek, 19 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 18
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od róży różańcowej Anieli Iskra
*             † Władysław Puzio /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Aniela Moskal – od wnuka Patryka
Wtorek, 20 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 19
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Stanisława Kopcia
*             † Władysław Puzio /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Czesława Grabiec, Felicja Błądek
Środa, 21 VIII
700       † Marian Drabicki – od chrześniaka Konrada
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Tadeusza Ziółkowskiego z rodziną
*             † Władysław Puzio /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Rodzeń – greg. 20
Czwartek, 22 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 21
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od Teresy i Józefa Żak
*             † Zofia Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Julia, Jan, Józef Nieradka
Piątek, 23 VIII
700       † Marian Drabicki – od kolegów Piotra i Jerzego
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od zarządu i druhów OSP Maziarnia
*             † Zofia Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Rodzeń – greg. 22
Sobota, 24 VIII – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
700       † Maria Rodzeń – greg. 23
*             † Tomasz Janiec /poza Parafią/ – od firmy pogrzebowej „Dąbek”
*             † Zofia Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Józef Nieradka
XXI Niedziela zw., 25 VIII
Przyszów   730   † Michał, Maria, Marian Żak
900       † Maria Rodzeń – greg. 24
Bojanów   1015  †
1130        za Parafian
1130     † Marian Drabicki – od taty
1700        o Boże błog., potrzebne łaski dla KŻR św. Józefa i ich rodzin
Uroczystość NMP Częstochowskiej, 26 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 25
Przyszów   †
Bojanów    †
1730     † Marian Drabicki – od siostry Teresy z mężem i synem
Wtorek, 27 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 26
*             Tadeusz Marut /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Zofia Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Marian Drabicki – od Teresy, Manuela i Marysi
Środa, 28 VIII
700       † Maria Rodzeń – greg. 27
*             Tadeusz Marut /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Zofia Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Marian Drabicki – od kolegi Stanisława Kopcia z rodziną
Czwartek, 29 VIII
700       † Marian Drabicki – od rodzin Kobylarz, Limmer, Klimek
*             Tadeusz Marut /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
*             † Zofia Bednarz /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Rodzeń – greg. 28
Piątek, 30 VIII
700       † Marian Drabicki – od sąsiadów Marii i Mirosława Bednarz
*             Tadeusz Marut /poza Parafią/ – od uczestników pogrzebu
1730     † Maria Stolarz – od chrześnicy Haliny
1730     † Maria Rodzeń – greg. 29
Sobota, 31 VIII
700       † Marian Drabicki – od Anety i Piotra Dul
700       † Maria Stolarz – od rodziny Syp
1730     † Maria Rodzeń – greg. 30
1730     † Adam Klich – od brata i siostry z rodzinami

Rekolekcje Rycerzy Jana Pawła II

Rycerze Jana Pawła II z parafii Stany uczestniczyli w ogólnopolskich rekolekcjach adwentowych. Odbyły się one w dniach 25-27 listopada 2022 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Uczestniczyło w nich ok. 650 braci z różnych regionów  Polski. Niektórym z nich towarzyszyły żony, bądź rodziny. Rekolekcjom przewodniczył ks. Tomasz Kostecki z diecezji siedleckiej.  Od lat udziela się głosząc nauki rekolekcyjne w wielu polskich parafiach. Znany jest również z prowadzenia strony “Wół i osioł” w mediach społecznościowych. Myślą przewodnią rekolekcji była wiara i zaufanie Bogu przez Abrahama. Od jego postawy rycerze uczyli się, jak zawierzać siebie i swoje rodziny Bożej opiece. Rekolekcje były okazją do wspólnej modlitwy i budowania jedności braterskiej.