Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

Dziękczynienie za zbiory

11 sierpnia, w XIX niedzielę w ciągu roku nasza wspólnota parafialna dziękowała za tegoroczne zbiory. Poszczególne sołectwa zaprezentowały pięknie wykonane wieńce, które następnie wzięły udział w konkursie z okazji Gminnych obchodów ?Dni Miodu?, które co roku organizowane są na stadionie sportowym w Bojanowie. : 

Wieniec z Bojanowa przedstawiał piękną koronę połączoną z symbolem bochenka chleba, którym trzeba się dzielić z tym, którym go brakuje

Wieniec z Maziarni przedstawiał figurę Matki Bożej zwanej Zielną, stojącą pośród kwiatów i owoców. Matka Boża jak w Kanie, tak i dziś zatroskana, aby niczego nie zabrakło jej dzieciom. koronę połączoną z symbolem bochenka chleba, którym trzeba się dzielić z tym, którym go brakuje.

Wieniec z sołectwa Kozły Załęże z kolei przedstawiał postać Jezusa Chrystusa, które jest Panem i Królem wszelkiego stworzenia i błogosławi ludzkiej pracy.

Wieniec z Przyszowa to dwa serca, najdroższe w życiu człowieka: Serce Jezusa i Matki Najświętszej

Wieniec ze Stanów pięknie ukazał symbolikę Eucharystyczną, przypo­minając, że potrzebujemy także pokarmu duchowego, który daje życie wieczne.

Na koniec wieniec z Kołodziejów przywołał starożytny symbol Bożej Opatrzności i Bożej opieki, o którą wołamy dla siebie i dla świata całego.