Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

Dekanalny Dzień Małżeństw

 20 października, w naszej Parafii miał miejsce Dekanalny Dzień Małżonków.  Dni takie z inicjatywy Diecezjalnego Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbywają się co roku w poszczególnych parafiach i dekanatach naszej diecezji. W tym roku gospodarzami tego dnia była nasza parafia. 

Podczas każdej Mszy św. głoszone były konferencje dotyczące budowania wspólnoty małżeńskiej przez ks. Tomasza Cubra, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa, a na zakończenie,  małżonkowie obecni na liturgii podchodzili do ołtarza, aby otrzymać indywidualne błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin.

Po sumie w domu parafialnym odbyła się druga część tego spotkania, a mianowicie  – występ kapeli ?Łęgowianie?, wykład pary  państwa Krzysztofa i Doroty Zubów oraz   poczęstunek przy wspólnym stole.