Parafia Stany
Lista członków Rady Parafialnej

1 dzień Wyjazd z miejsca zbiórki godz. 4:00. Przejazd do Wiednia. Msza Św. na Wzgórzu Kahlenberg. Wieczorem przyjazd do Tarvisio ( górska miejscowość wypoczynkowa w Alpach), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Wenecja to prawdziwy cud, który po prostu trzeba zobaczyć. Bogato zdobione zabytkowe budynki ukryte są pomiędzy malowniczymi kanałami.                                                                                                                              Rejs stateczkiem wycieczkowym do Placu Św. Marka. Spacer po mieście:  Plac i Bazylika Św. Marka( Msza Św.), Most Westchnień, Most Rialto. Wieczorem przyjazd w okolice Bergamo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień Po śniadaniu przejazd do Mediolanu ,zwiedzanie miasta: Castello Sforzesco, Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą , Galeria Vittora Emanuele II, Piazza Della Scala ze słynną operą La Scala( z zewnątrz), Msza Św. Wieczorem przyjazd na Ligurię w okolicy Ventimiglia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monaco- niewielkie państwo położone na francuskim wybrzeżu Morza Śródziemnego ,w pobliżu granicy włoskiej. Zwiedzanie Monaco ( stolicy księstwa): Pałac Książęcy-siedziba rodu Grimaldich , Katedra św. Mikołaja, gdzie spoczywają m.in. Grace Kelly i książę Rainer III- Msza Św. oraz Monte Carlo ( Grand Casino- jeden z symboli miasta). Wieczorem przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień Po śniadaniu wizyta w Sanktuarium Maryjnym , gdzie ubogiej dziewczynce imieniem Bernadeta ukazała się Matka Boża. Zwiedzanie  miejsc kultu –  Groty Massabielle, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Matki Przenajświętszej, Bazyliki Różańcowej, Procesja Eucharystyczna, Droga Krzyżowa, Msza Św. Czas wolny do wykorzystania na uczestnictwo w bogatym programie organizowanym przez centrum pielgrzymkowe lub na spacer po mieście.
Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji z lampionami, nocleg.

 

6 dzień Po śniadaniu przejazd do Avignon -miasta położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi, dawnej siedziby arcybiskupów i papieży. Spacer po mieście: Katedra Notre-Dame-des-Doms -Msza Św., Pałac Papieży i znany z piosenki most Saint-Benezet. Przejazd do hotelu w okolicy Grenoble, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

 

7 dzień Po śniadaniu przejazd na La Salette. La Salette to jedno z najważniejszych centrów pielgrzymkowych Europy położone urokliwie we francuskich Alpach Izerskich. Miejsce to zasłynęło w świecie z objawień Matki Boskiej, która ukazała się dwojgu pastuszkom. Zwiedzanie Sanktuarium Płaczącej Pani Pojednawczymi Grzeszników, podziwianie panoramy wysokich szczytów alpejskich. Msza Św., projekcja filmu, Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę lub spacery po górskich okolicach. Wieczorem przyjazd na nocleg w okolice Lyonu, po drodze obiadokolacja.

 

8 dzień Po śniadaniu przyjazd do Ars-sur-Formans, nawiedzenie grobu Świętego Jean-Marie Vianney ( patrona wszystkich proboszczów), Msza Św. Wizyta w domu-plebanii proboszcza , gdzie znajdują się pamiątki związane z życiem świętego. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Norymbergii, obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień Po śniadaniu wyjazd do kraju , po drodze Msza Św. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

                          

ODPŁATNOŚĆ: 980zł+ 310euro TERMIN: 25.04 - 03.05.2020

 

W ramach odpłatności organizator zabezpiecza:

Przejazd autokarem

8 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)

8 śniadań, 8obiadokolacji

Opiekę pilota

Opiekę księdza

Przewodnika w Wenecji i Mediolanie

Śpiewnik pielgrzyma

System tour guide

Ubezpieczenie NW ( 15 000PLN), KL  (10 000EUR w tym choroby przewlekłe) i bagaż(1000PLN)

Uwaga!

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Taksa klimatyczna , opłaty wjazdowe do miast , opłaty parkingowe, bilet do katedry w Mediolanie, statek w Wenecji- wynosi 40euro (płatne pilotowi w autokarze)