Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

XXXII Niedziela Zw., 8.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony sytuacji chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Od 2012 roku trwają tam walki w wyniku których 625 tys. ludzi zostało przesiedlonych, zwłaszcza kobiet i dzieci. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są puszki do których będzie można złożyć ofiary na ten cel.
 2. Dziś w kaplicach i po Sumie zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.
 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie
 • we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża
 • w środę – św. Marcina z Tours, biskupa
 • w czwartek – św. Jozafata, bpa, męczennika
 • w piątek – św. Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 1. W środę Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, o 9.00 msza św. w intencji Ojczyzny i o 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o opamiętanie się demonstrantów, o szacunek dla życia od poczęcia, o poszanowanie wiary, symboli religijnych i polskiej tradycji.
 2. Przypominamy, że do końca listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Jeśli okoliczności i zdrowie pozwalają, odwiedzić cmentarz, przyjąć Komunię św.
 3. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W kolejne dni po Mszy św. o g. 18.00, modlimy się za zmarłych z poszczególnych dzielnic naszej Parafii. Harmonogram na tablicy ogłoszeń pod chórem.
 4. W związku z nowymi rządowymi obostrzeniami, od wczoraj w kościele w czasie liturgii może przebywać 80 osób, w kaplicy w Przyszowie – 35, w Bojanowie – 25 osób. Szanujmy życie i zdrowie swoje i swoich bliskich. Reagujmy, jeśli ktoś siada zbyt blisko, ma objawy infekcji lub nie zakrywa twarzy i nosa.
 5. Od następnej Niedzieli przynajmniej do końca listopada, dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 10.15. Jednocześnie przypominamy, że Msza św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana na kanale YouTube naszej Parafii.
 6. Zachęcamy do korzystania ze prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m in.; emocje i zbiorowa histeria utrudniają merytoryczną dyskusję w sprawie aborcji eugenicznej. Co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. A w Niedzieli: dlaczego nie wychodzimy na ulice? I co na temat aborcji oraz obecnych wydarzeń w Polsce myślą zwykli ludzie którzy nie biorą udziału w strajkach?
 • Dziękujemy mieszkańcom Przyszowa z ul. Ogrodowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy Parafian z następnych domów.
 • Od 2 do 30.11.2020 na poligonie w Nowej Dębie prowadzone są ćwiczenia i strzelanie dzienno–nocne ostrą amunicją. Obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu.
 • W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do siebie śp. Jana Błądka z Krochowej oraz śp. Krzysztofa Janusza z Bojanowa. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…