Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

XXIV Niedziela Zw, 13.09.2020

                           

 1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Polsce Tydzień Wychowania. Módlmy się więc o wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich i w miłości do Ojczyzny, z szacunkiem dla ojca i matki, wychowawców i nauczycieli.

 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Św.

 • we wtorek – Matki Bożej Bolesnej

 • w środę – wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników, także w środę Apel Jasnogórski o g. 21.00

 • w piątek – św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży – Zapraszamy dzieci i młodzież na modlitwę w ich intencji.

 1. W następną Niedzielę będziemy świętować w naszej Parafii odpust ku czci św. Tekli. Msze św. w Kościele o godz. 7.30, 9.00, suma odpustowa o 11.30 i po południu o 17.00. Nie będzie mszy w Przyszowie i Bojanowie. Serdecznie zapraszamy do radosnego, rodzinnego świętowania. W ciągu tygodnia – zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, codziennie pół godziny przed Mszą św. aby móc uzyskać łaskę odpustu.

 2. Grupy duszpasterskie mają swoje spotkania:

 • kandydaci do bierzmowania z kl. 1 szkoły średniej – we wtorek o godz. 18.00

 • schola dziecięca – w środę o g. 17.00. Gdyby jeszcze był ktoś chętny aby włączyć się w tę wspólnotę i wychwalać Pana Boga śpiewem w liturgii serdecznie zapraszamy

 • ministranci młodsi – w środę o g. 16.20

 • ministranci starsi – w środę po Mszy św. wieczornej

 • kandydaci na ministrantów – w sobotę o g. 17.00

 1. Dziękujemy mieszkańcom Bojanowa z ul. Szkolnej i 11 Listopada za sprzątanie kościoła, i złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy parafian z Przyszowa łapówki ul. Jana Pawła II.  Zeszyt do odebrania w zakrystii. 

 2. Przypominamy aby w pierwszym rzędzie śmieci z cmentarza wrzucać do zielonych kontenerów a dopiero jak się napełnią do betonowych boksów w których śmieci powinny być segregowane.

 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: m. in ,,o tym że przebaczenie to nie tylko akt łaski wobec winnego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Pielęgnowanie w sercu poczucia skrzywdzenia jest bowiem aplikowaniem sobie codziennej dawki trucizny.” A w Niedzieli „Od pewnego czasu jesteśmy świadkami coraz częstszych i coraz agresywniejszych ataków środowiska LGTB na ludzi Kościoła i na sam Kościół. Jak powinniśmy się zachować wobec tej agresji?”

 4. ZAPOWIEDZI NA SUMIE

 5. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie ś.p. Stefana Leń 71 l i Marię Kata 81 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie . . .

 6. Komitet Budowy Kaplicy w Przyszowie proponuje zbiórkę w wysokości 100 zł od rodziny w Przyszowie na wykonanie podestu granitowego przed kaplicą. Konkretny materiał został wybrany i można go obejrzeć przed kaplicą. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wynosi 30 tys. zł.