Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

XXIII Niedziela Zw., 06.09.2020 r

Ewangelia objawia, że Chrystus jest kresem prawa. W Chrystusie nastało nowe prawo miłości. Miłowanie się wzajemne – tak jak umiłował nas Chrystus – jest doskonałym wypełnieniem prawa. Miłość nie ma nic wspólnego ze złem, nigdy nie wyrządza zła. Miłość Chrystusa rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany. To dzięki tej miłości, zachowujemy jedność i zgodę, tak iż niczego nie odmawia nam Ojciec – bo wtedy Chrystus jest pośród nas.

 1. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Naszą modlitwą obejmijmy dzieci, młodzież a także ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 3. We wtorek w liturgii kościoła obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy młodzież która przed wakacjami miała przystąpić do sakramentu bierzmowania i ich rodziców na mszę św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie.

 4. Zbiórka ministrantów ze Stanów, Bojanowa i Przyszowa w środę o godz. 17.00 Zapraszamy także kandydatów, którzy chcą włączyć się w służbę liturgiczną.

 5. Także w środę Apel Jasnogórski o g. 21.00

 6. Za dwa tygodnie, 20 września, odpust św. Tekli.

 7. Ktoś uszkodził kostkę na parkingu przed kościołem obok cmentarza, do kultury należało by powiadomić o tym gospodarza obiektu. Bardzo proszę aby ten komu przydarzył się wypadek, naprawił wyrządzoną szkodę.

 8. Zwracamy się z prośbą do parafian aby śmieci z cmentarza najpierw wrzucać do zielonych kontenerów a dopiero jak się napełnią do betonowych boksów.

 9. Dziękujemy mieszkańcom Bojanowa z ul. Szkolnej za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy Parafian z następnych domów. 

 10. Dziewczynki które chciałyby należeć do scholi aby ubogacać piękno liturgii i chwalić Pana Boga swoim śpiewem zapraszamy serdecznie w środę na godz. 17.00

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: m. in ,,Jaki obraz edukacji religii wyłania się w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół” A w Niedzieli: „Kim jest Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio, kim dla niego był Jan Paweł II i co sądzi o polskim Kościele”.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym miesiącu imieniny, urodziny czy jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 13. ZAPOWIEDZI NA  SUMIE 

 14.              W   P R Z Y S Z O W I E

Komitet Budowy Kaplicy w Przyszowie przygotował próbki kamienia z którego będzie można wykonać podest przed wejściem do kaplicy. Można je obejrzeć i wyrazić opinię. Komitet w najbliższych dniach podejmie decyzje z którego rodzaju kamienia podest będzie wykonany.