Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

XXII Niedziela Zw., 30.08.2020 r.

Słowo Boże jest ogniem spalającym wszystko, co nie pozwala panować Jezusowi ukrzyżowanemu. Słowo czyni nasze ciała ofiarą żywą, świętą i miłą Bogu. Słowo Pańskie odnawia nasz umysł mądrością krzyża i sprawia, że tracimy życie z powodu Chrystusa i Ewangelii. Odtąd w całym postępowaniu nosimy śmierć Jezusa na swoim ciele i śmierć wykonuje swoje dzieło w nas – aby życie Jezusa mogło się przejawiać w nas i przez nas.

 1. 1 września przypada rocznica wybuchu II wojny światowej, modlimy się za poległych w obronie naszej ojczyzny. W tym dniu rozpoczyna się kolejny Rok Szkolny. Nauczycieli, wychowawców, rodziców a przede wszystkim dzieci i młodzież zapraszamy na mszę św. podczas której będziemy się modlić o błogosławieństwo na trud pracy, kształtowania serc i umysłów młodego pokolenia. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego:

 2. a)   Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w kaplicach w Bojanowie i Przyszowie o godz. 8.00. 

 3. b) Dla dzieci i młodzieży ze Stanów będzie odprawiona msza św. we wtorek o godz. 18.00.  Podyktowane jest to epidemią i tym że dzieci zostały podzielone na grupy i mają spotkania o różnych godzinach. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i tych którzy nie mogli być rano w kaplicach aby rozpocząć nowy rok szkolny z Panem Bogiem i Jego błogosławieństwem. Gdyby ktoś nie mógł w tym dniu być na mszy św. bądź obawiał się epidemii można przyjść także w innym dniu na msze aby powierzyć siebie i cały rok Bożej opiece. Przed mszą św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 17.15.

 4. W środę – Apel Jasnogórski o g. 21.00

 5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 • w czwartek – po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Krwi Chrystusa i modlitwa o powołania.

 • w piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Po mszy porannej odwiedziny chorych z sakramentami. Możliwość spowiedzi w kaplicach w Przyszowie i Bojanowie od godz. 16.00 a po niej Msza Św. W kościele w Stanach spowiedź przed mszą poranną i od godz. 17.00 po południu.

 • w sobotę po mszy św. wieczornej różaniec, – proszę aby prowadziły modlitwę kolejne koła różańcowe.

 1. W przyszłą Niedzielę po sumie zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

 2. Dziękujemy mieszkańcom Bojanowa z ul. Tarnobrzeskiej i Szkolnej za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy Parafian z następnych domów.

 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust, zachowania bezpiecznej odległości i przestrzegania zasad sanitarnych.

 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli: m. in ,,Trzy wielkie postacie Kościoła i Solidarności, Karol Wojtyła, Stefan Wyszyński i Jerzy Popiełuszko. W Gościu Niedzielnym: o potrzebie humanizowania medycyny która zbyt często ogranicza się do karty choroby, recepty i zestawu zleceń. A w Małym Gościu, naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.